تکنولوژی مه پاشی پولس فوگ آلمان
راهکاری تأیید شده توسط کارشناسان مجرب


امروزه بخش اعظم جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند . شهرنشینی ، تأثیر عمیقی بر عادات سلامت و غذایی مردم ایجاد نموده است . استفاده از سموم و ضدعفونی کننده ها برای تأمین سلامت انسان ها بسیار ضروری است و از عوامل مهم پیشگیری از بیماری ها ، بخصوص بیماری های مسری و مبارزه با آفات می باشد . راه های بیشماری برای تکثیر آفات و میکروارگانیزم های بیماری زا وجود دارد .

شرایط حاد و خطرناک اغلب مورد بی توجهی قرار گرفته و فقط زمانی مشخص و شناسایی می شوند که بسیار دیر شده و امکان جبران خسارت دیگر از دست رفته است . روش بکارگیری محلول های شیمیایی در این شرایط بسیار مهم بوده و وظیفه مدیران کنترل سلامت را بیش از پیش پُر رنگ تر می نماید . تکنیک پیشرفته مه پاش راه حلی برای این نگرانی می باشد . پاشش محلول چه به روش قدیمی و یا با تکنیک مه پاشی در نهایت منجر به انتقال مواد به هدف مورد نظر ( بیماری و یا آفت ) می شود . اما یک تفاوت بزرگ در عملکرد این دو روش وجود دارد .

در روش های قدیمی شما تنها قادر خواهید بود به طور معمول سطوحی را تحت پوشش قرار دهید که کاملاً قابل دسترس باشند همچون کف زمین و سطوح تحتانی . این فعالیت ها به طور کامل فضای مورد نظر را تحت پوشش قرار نمی دهند . به علت برخی مشکلات فیزیکی از قبیل عدم دسترسی به قسمت های فوقانی ، غالباً انجام عملیات سمپاشی و یا ضدعفونی به طور مؤثر انجام نمی شود . اما دستگاه های مه پاش pulsFOG آلمان به منظور تبدیل محلول های ضدعفونی کننده و سموم به قطرات بسیار ریز ( 1 الی 50 میکرون ) طراحی شده اند که در نتیجه در سراسر فضای مورد نظر ، ذرات را به طور یکسان پخش می نمایند .


پاشش مواد به روش حجم بسیار کم

تکنیک مه پاشی از روشهای پیشرفتة پاشش محلول ( سموم و یا مواد ضدعفونی کننده ) طی سالیان گذشته می باشد . هدف از این روش ایجاد ذرات بسیار ریز و مؤثر مواد ( در طیف 1 الی 50 میکرون ) به منظور دفع هرگونه آفات و عوامل بیماریزا مورد استفاده قرار می گیرد ، حتی در محل هایی که دسترسی به آنها امکان پذیر نیست . مواد مؤثر محلول به صورت یکسان توزیع می شوند ، بدون آنکه از خود بقایای نامطلوب برجای گذارند و این اطمینان حاصل می شود که تمام حجم محلول مورد نظر بر روی آفات و یا عوامل بیماریزا اثر می نماید . در نتیجه با حداقل میزان مصرف محلول ، حداکثر بهره برداری از عملیات صورت گرفته شده ، امکان پذیر می شود .

چنانچه شما یک لیتر محلول را به صورت قطراتی با قطر 10 میکرون تبدیل کنید و آن تعداد قطرات حاصله را به طور یکسان بر روی محلی به وسعت یک هکتار ( 10 هزار مترمربع ) پخش نمایید ، پوششی فرضی بدست خواهدآمد که برای هر سانتیمتر مربع 19 هزار قطره توزیع خواهد شد . مکانی با مساحت 2000 مترمربع ، با استفاده از یک مه پاش استاندارد ساخت کارخانه پولس فوگ آلمان ( برای مثال نوع K-10 ) ، در مدت 20 دقیقه به طور کامل پوشش داده می شود . این ملاحظات ریاضی مشخص می نماید که چرا حجم کلی محلول مورد نظر بدون آنکه تأثیرش را در مبارزه و کنترل آفات و عوامل بیماریزا از دست بدهد ، ممکن است میزان مصرف محلول از 10 لیتر به یک لیتر کاهش یابد .

اندازه مناسب قطرات = پوشش دهی مطلوب

اندازه قطرات نقش بسیار مهمی در فرآیند عملیات پاشش محلول در فضای مورد نظر ایفا می نماید . بدین معنی که اگر دستگاهی قادر باشد قطراتی با اندازه و حجم کمتری تولید نماید به تبع آن تعداد قطرات بیشتر و در نتیجه فضای بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد . این نکته بستگی به قدرت پاشش دستگاه (موتور) و نوع نازل آن دارد . این بدان معناست که به لطف تکنیک مه پاشی پولس فوگ آلمان ، قادر خواهیم بود تا مواد مورد نظر با حجم یکسان را ، در فضای بیشتر و در زمان کمتری نسبت به روش های قدیمی و منسوخ شده مورد استفاده قرار دهیم .


بهره وری اقتصادی

صنایع و مشاغل مجهز به دستگاه های پولس فوگ آلمان همواره کسب و کارهای سودآوری می باشند به دلیل آنکه ترکیبی از کیفیت محصول و بهره وری با خود به همراه دارند . آفات و بیماریها در محیط قادرند تا بیش از یک سال در محیط زنده بمانند و به هر مجموعه ای آسیب برسانند . سم پاشی و ضدعفونی به عنوان یک سرمایه گذاری ضروری برای یک واحد تماماً صنعتی ، بسیار مهم تلقی می شود . محاسباتی که توسط متخصصان ذیصلاح صورت گرفته ، نشان می دهد هزینه های کنترل و نگهداری با برنامه اصولی و علمی ، نتایج چشمگیر و پُربازده ای دربرداشته است ، به نحویکه خسارات به شدت کاهش یافته و در نهایت کارایی و بازدهی مجموعه را ارتقا داده است .


ویژگی های منحصربفرد فوگرهای پولس فوگ آلمان

موارد بکارگیری

حفظ نباتات

کاربرد بسیار عالی در گلخانه ها ، باغات ، نخیلات و جنگل ها از طریق استفاده از سموم مایع و پودری در مبارزه با آفاتی همچون مگس سفید ، تریپس ، مینوز ، کنه ، شته و ... همچنین مبارزه با سرمازدگی ( سرمای بهاره ) درختان و محصولات کشاورزی

بهداشت عمومی

بهداشت محیط شامل سم پاشی و ضدعفونی برعلیه حشرات و عوامل بیماریزا در بیمارستان ها ، سیستم های فاضلاب شهری ، پارک ها ، مدارس ، محل های نگهداری زباله ، رستوران ها ، هتل ها ، ساختمان های مسکونی ، آزمایشگاه ها ، پادگان ها و ...

ضدعفونی مراکز دام و طیور

ضدعفونی ، سم پاشی و واکسیناسیون واحدهای نگهداری و پرورش دام و طیور به وسیله مه پاشی محلول های ضدعفونی کننده همچون فرمالین و همچنین میکروب کشی و انگل زدایی از طریق اجرای عملیات شعله افکنی با گازوئیل و یا نفت سفید

محصولات انباری

عملیات سم پاشی در انبارها ، سیلوهای غله ، کارخانجات آرد ، کارخانجات مواد غذایی ، سردخانه ها ، سوله ها و سایر بخش های مرتبط